Rolety rzymskie i austriackie Warszawa

Ostatnie lata prym w dekoracji okien wiodą rolety. W zależności od tego jak mocno mają zasłaniać obraz z zewnątrz, możemy je szyć z tkanin firanowych lub zasłonowych. Sam sposób szycia daje dużo możliwości – przykładowo rolety mogą zwijać się równomiernie lub kaskadowo, mogą tworzyć przy zwijaniu półksiężyce lub głębokie fale.

Rodzajów rolet oraz ich wariantów jest wiele, mogą one być:

  • austriackie,
  • rzymskie,
  • szyte na podszewce lub bez,
  • ze szprosami z przodu lub z tyłu rolety,
  • z taśmą wszywaną pionowo lub poziomo.

Wszystko zależy co nam się podoba i co z danej tkaniny można uszyć. Ta niezwykle oryginalna forma przesłony okna zachwyca niebanalnym kształtem, nadając wnętrzu eleganckiego i nowoczesnego stylu.

Niektóre rolety, zwłaszcza rolety austriackie całkowicie rozwinięte, na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym, ale ich zwinięcie sprawia, że w kilka sekund całkowicie odmieniamy przestrzeń. Można rzec, że jest to piękny i funkcjonalny dodatek, co wśród obecnych trendów jest jak najbardziej pożądane. Rolety austriackie wnoszą do wnętrza elegancję spotykaną w najbardziej stylowych miejscach. Gdy dekoracja z samej rolety jest zbyt skromna można okno wypełnić po bokach zasłonami lub firanami. Duży wybór tkanin sprawi ogromną przyjemność w wyselekcjonowaniu tego co się Państwu spodoba.